AĞZI OLAN KONUŞUYOR

Merhum Dündar Kılıç, insanda iki delikten ses gelir, biz ağızdan çıkana bakarız dermiş!

21:24:01 | 2018-10-11
-- Adversting 5 --

AĞZI OLAN KONUŞUYOR

Merhum Dündar Kılıç, insanda iki delikten ses gelir, biz ağızdan çıkana bakarız dermiş!

Konuşma elbette ağız ile olur! Bizi rahatsız eden ağzı eğrilerin, doğru konuşuyorum adına mikrofonu görünce abur cubur konuşması, kürsü işgali ve hakikatin katledilmesidir!

Bu konuşmalar toplumu ilgilendirmeyen, bizlerin savunduğu doğruları rencide eden konularda olmasa yine duymazlıktan gelecek, fazla dert etmeyeceğiz lakin sustukça işin rengi değişiyor. Ağzı olan konuşuyor, mikrofonu gören bizi şaşırtıyor!

Mikrofonu gören ahkam kesiyor, kendi gibi düşünmeyeni hemen vatan millet düşmanı ve zır cahil ilan ediveriyor. Ama ne hikmetse suçlamaların asıl muhatabı olan kötülüklerin asıl müsebbibi bunu söyleyenler çıkıyor!

Toplumun büyük kesiminin karşı olduğu af konusunda konuşan biri, eroin satıcılarını " torbacı diye bilinen yoksul Doğulu çocuklar" olarak lanse ediyor kimse de ne diyorsun demiyor!

Sorsan en milliyetçi en mukaddesatçı kendisi ama ne dediğini bilmiyor, neyi savunduğunu anlamıyor. Gündem belirleme adına ülkenin gündemini nereye getirdiklerini düşünmüyor!

Başka biri de ittifak eşini desteklemek adına, McKINSEY danışmanlık olayını savunurken: "Sorsanız ne IMF'den anlarlar, ne de Düyun-u Umumiye'yi bilirler." diyerek açıklama yaptı. Ama Cumhurbaşkanı: "Tüm arkadaşlarımıza söyledim, bunlardan fikri danışmanlık hizmeti de almayacaksınız dedim. Gerek yok, biz bize yeteriz"  açıklaması ile kimlerin ne bilmediğini ortaya koydu!

Genelde bunlar olurken, yereldekiler boş durur mu? Bir belediye başkanı almış eline mikrofonu, karşısında kendi mahalle teşkilatı, ne dişe dokunur bir soru ne de olayı teknik veya hukuki bilen biri yok, onun rahatlığı ile konuşuyor.

Konuşmasını sonradan kendine dinletseniz kendi kendine kızar, eminim.

İlk önce CHP li birine sataşıp oradan prim kazanma, sonra olmadık rakamları üst üste koyup olmadık rakamla sonuca(!) ulaşmaya çalışma o da olmayınca ben istemedim, benim projem olacak, biz olmayınca bu işler olmaz havası ile nirvanaya ulaşma. Tam bir komedi, hem de ironi komedi!

İsim vermeyelim alınıyorlar, yakinen tanıdıkları avukatları ile mahkemeye suç duyurusunda bulunuyorlar! Aslında mahkeme i kübrayı unutuyorlar.

Biliyorsunuz bu ülkede paranız varsa kefil, vaktiniz varsa şahit olun denir. Hele hele bu vakit kıtlığında, mahkûm olup mahkeme kapılarında vakit geçirmenin anlamı yok! Onlar bunu baskı olarak kullansalar da kader adalet eder.

Kader mahkûmlarını savunamayanlar, torbacıları, gaspçıları kader mahkûmu diye savunur! İş bilmeyenler gündem belirleme adına, gündem belirlediği sanıp avunur, gündem çokluğu içinde sonunda ilk önce onlar kaybolur.

<script async custom-element="amp-auto-ads"
src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">
</script>

<amp-auto-ads type="adsense"
data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
</amp-auto-ads>
ETİKET :  

Tümü
-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>