AKP. 49 belediye başkanı topun ağzında

Kadir Topbaş`ın istifa edeceğini 24 saat önce kamuoyuna duyuran CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, "3`ü Büyükşehir olmak üzere, 49 belediye başkanı daha topun ağzında" diyor.

14:12:00 | 2017-02-10
-- Adversting 5 --

AKP. 49 belediye başkanı topun ağzında

Kadir Topbaş`ın istifa edeceğini 24 saat önce kamuoyuna duyuran CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, "3`ü Büyükşehir olmak üzere, 49 belediye başkanı daha topun ağzında" diyor.

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, "Topbaş`ın istifasıyla başlayan süreç devam edecek. AKP`li başkan ve meclis üyelerine artık rahat yok" dedi.

AKP`de İstanbul gerginliği... ‘Önerin bu mu yani’ diyerek tokatladı

AKP`li Düzce belediye başkanı istifa etti

CHP`li Yarkadaş duyurdu: Kadir Topbaş istifa etti

İBB`nin yeni başkanı Mevlüt Uysal`ın arşivinden FETÖ çıktı

 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş`ın istifa edeceğini 24 saat önce kamuoyuna duyuran CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, "3`ü Büyükşehir olmak üzere, 49 belediye başkanı daha topun ağzında" diye konuştu.

 İSTANBUL`DA 16 BAŞKAN İNCELENİYOR

 "İstanbul`da AKP`li 16 belediye başkanı da genel merkezleri tarafından mercek altına alındı" diyen Yarkadaş sözlerini şöyle sürdürdü:

 "AKP Genel Merkezi, İstanbul`daki AKP`li 16 belediye başkanının malvarlığı ve ilişkilerini masaya yatırdı. Topbaş`la başlayan dalga, İstanbul`u da vuracak. AKP`de FETÖ paranoyası yaşanıyor. Herkes birbirinden kuşkulanıyor. Seçime kadar iki bine yakın meclis üyesinden de kurtulmaya çalışıyorlar."

Önemli bir Büyükşehir Belediye Başkanı`nın oğlunun tüm ticari ilişkilerinin de mercek altına alındığını belirten Yarkadaş, "Kaçakçılık ve Organize Şube`nin çok önemli bulgular elde ettiği konuşuluyor. Her an düğmeye basıp koltuğunu elinden alabilirler" ifadesini de kullandı.

 AKP`deki istifa dalgasının süreceğini belirten CHP`li vekil, "Gerçek bir soruşturma süreci yürüse, AKP`li yöneticilerin yüzde yetmişinin savcıya ifade vermesi gerekir" dedi.

 Yarkadaş, istifa ettirilen AKP`li Belediye başkanlarının malvarlıklarına el konulması sürecinin başlayabileceğini de ifade etti.

<script async custom-element="amp-auto-ads"
src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">
</script>

<amp-auto-ads type="adsense"
data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
</amp-auto-ads>
ETİKET :  

Tümü
-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>