CHP İSTANBUL`DAN KILIÇDAROĞLU`NA TARİHİ DESTEK

Ankara ve İzmir`in ardından CHP İstanbul İl Örgütü de kurultaydaki tavrını netleştirdi. İstanbul il delegeleri Büyük Kurultay`da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu`na imza vermeye karar verdi.

17:52:00 | 2018-02-02
-- Adversting 5 --

CHP İSTANBUL’DAN KILIÇDAROĞLU’NA TARİHİ DESTEK

Ankara ve İzmir’in ardından CHP İstanbul İl Örgütü de kurultaydaki tavrını netleştirdi. İstanbul il delegeleri Büyük Kurultay’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na imza vermeye karar verdi. İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, toplanan imzaları bugün Ankara’ya gelerek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na teslim etti. Peki, mega kentten CHP Lideri’ne kaç imza geldi?

Cumhuriyet Halk Partisi’nde 3-4 Şubat tarihlerinde yapılacak 36’ıncı Büyük Kurultayı için geri sayım sürerken CHP İstanbul İl Örgütü de rengini belli etti. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun başkanlığında İstanbul il delegeleri ile yapılan toplantıda, Büyük Kurultay’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun desteklenmesi kararı çıktı.

Canan Kaftancıoğlu, büyük bir sürprize imza atarak il kongresinde CHP’nin ilk kadın İstanbul İl Başkanı olmuştu.

DELEGELER İMZAYI ATTI
Kılıçdaroğlu’nun Olağan Kurultay’da aday gösterilmesine ilişkin açılan imza föyüne delegeler imzalarını attı ve İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, imzaları alarak Ankara’nın yolunu tuttu.

KILIÇDAROĞLU İLE BULUŞTU
Kaftancıoğlu, öğleden sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu TBMM’deki makamında ziyaret ederek, İstanbul İl Örgütü’nün topladığı imzaları kendisine takdim etti ve Olağan Kurultay’da örgütüyle birlikte CHP Lideri’nin arkasında olduğunu aktardı.

Kılıçdaroğlu’nun İstanbul il kongresinde mor kravat takması “Kaftancıoğlu’nu istiyor” yorumlarına yol açmıştı.

176 DELEGEDEDEN 167’İSİNİN İMZASINI TESLİM ETTİ
Kaftancıoğlu’nun CHP Kurultayı’nda 176 imzayla en fazla delegeyle temsil edilen İstanbul’da 167 delegenin ıslak imzasını bizzat Kılıçdaroğlu’na elden teslim ettiği öğrenildi. Kaftancıoğlu’nun, CHP Lideri’ne, “İmzalarımız bonunla sınırlı değil. Bazı arkadaşlarımız mazeretli, şehir ve yurt dışında olmasından dolayı imza alamadık. Ancak gönülleri sizinle birlikte. Onların da imzalarını en kısa zamanda Genel Merkez’e ulaştıracağız” bilgisini aktardığı öğrenildi.

İşte İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun Kılıçdaroğlu’na teslim ettiği imzalar

EN FAZLA ÜÇ VEYA DÖRT FİRE OLACAK
Edinilen bilgiye göre, telefonla konuşulan 9 delege arasından en az 6’ısının daha Kılıçdaroğlu’na imza vermeyi kabul ettiği öğrenildi. Bu durumda İstanbul’da 176 delegenin 172’isinin Kılıçdaroğlu’na imza vermesine kesin gözüyle bakılıyor.

Kaftancıoğlu’nun teslim ettiği ıslak imzaların ardından, kalan imzaların da bir iki gün içinde teslim edileceği öğrenildi. İstanbul’da Kılıçdaroğlu’na verilecek imza firesinin en fazla üçle sınırlı olması bekleniyor.

PSİKOLOJİK DEĞERİ BÜYÜK
Canan Kaftancıoğlu’nun 176 imzadan şimdilik 167’isini, bir iki gün içinde ise en fazla dört veya üç eksikle imzaları tamamlayacağını söylemesi, CHP yönetiminin rahat bir nefes almasına neden oldu. Kaftancıoğlu’nun 167 imzayı teslim etmesi kulislerde, günlerdir İstanbul’da delegelerde büyük fire yaşanacağına ilişkin iddiaların da çökmesine neden oldu.

PM KONUSUNDA DÜŞÜNCELERİNİ ALDI
Edinilen bilgiye göre Ankara’daki Kaftancıoğlu zirvesinde CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Parti Meclisi konusunda İstanbul İl Başkanı’nın düşüncelerini de aldı. Kaftancıoğlu’nun ise, örgüte danışarak milletvekili, PM ve YDK üyeleri dışında PM’de İstanbul teşkilatının görmek istediği isimler konusundaki önerilerini sunduğu öğrenildi.

<script async custom-element="amp-auto-ads"
src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">
</script>

<amp-auto-ads type="adsense"
data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
</amp-auto-ads>
ETİKET :  

Tümü
-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>