Esenler Belediyesi kaldırım işgallerine karşı denetimlerini arttırdı

Esenler Belediyesi, vatandaşların kaldırımları güvenli ve rahat bir şekilde kullanması amacıyla ilçe genelinde denetimlerini artırdı.

16:20:00 | 2017-03-07
-- Adversting 5 --

Esenler Belediyesi kaldırım işgallerine karşı denetimlerini arttırdı

Esenler Belediyesi, vatandaşların kaldırımları güvenli ve rahat bir şekilde kullanması amacıyla ilçe genelinde denetimlerini artırdı.

İstanbul’un metrekareye en fazla kişi düşen ilçelerinin başında gelen Esenler’de esnafın mallarını kapı önlerine çıkarması, vatandaşların geçişine engel oluyor. Bunun üzerine Esenler Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri denetimlerini arttırdı. 

Kaldırım işgalini önlemek için başlatılan çalışmalar aralıksız sürüyor. Özellikle ilçenin ana caddeleri başta olmak üzere tüm esnafları dolaşan Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, dışarıda bulunan eşyalar için işyeri sahiplerine gerekli uyarıları yaparak uygulamaya uymayan esnaflara cezai işlemde bulundu.  Ekipler işletmecilerin yanı sıra inşaat çalışmalarının yapıldığı bölgeleri de denetleyerek, kaldırımlara inşaat malzemesi bırakanları uyararak, malzemelerini kaldırtıyor.

Esnafın mallarını gelişigüzel bir şekilde dışarı çıkarması ile ilgili olarak çok sayıda şikayet aldıklarını belirten Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Vatandaşlarımızdan kaldırım işgalleriyle ilgili aldığımız şikayetler yaz ayları ile birlikte artış gösterdi. Yaya trafiğinin yoğun olduğu caddelerde denetimlerimizi arttırdık. Vatandaşlarımız kaldırımdan inip yolda yürümek zorunda kalıyor. Vatandaşlarımızın kaldırımları güvenli ve rahat bir şekilde kullanabilmesi için esnaflarımıza önce uyarılarda bulunuyor, uymayanlara ise cezai müeyyideleri uyguluyoruz. Esnaflarımızın da bu konuda bizlere yardımcı olmalarını bekliyoruz” dedi

 

<script async custom-element="amp-auto-ads"
src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">
</script>

<amp-auto-ads type="adsense"
data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
</amp-auto-ads>
ETİKET :  

Tümü
-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>