Esenler Belediyesinde ?FETÖ? temizliği devam ediyor

Esenler belediyesinde merakla beklenen ?FETÖ/PYD? terör örgütü yapılanması içinde bulunan personelleri ilgili açıklamada bulundu.

18:26:00 | 2017-05-06
-- Adversting 5 --

Esenler Belediyesinde “FETÖ” temizliği devam ediyor
 
Esenler belediyesinde merakla beklenen “FETÖ/PYD” terör örgütü yapılanması içinde bulunan personelleri ilgili açıklamada bulundu.
 
Esenler Belediye yazı işleri Müdürlüğü CHP’li meclis üyelerinin verdikleri yazılı soru önergelerine cevap vererek kamuoyunu ilgilendiren konularda yazılı cevap verdi.
 
CHP Meclis üyelerinin hemen hemen her meclis oturumunda Esenleri ilgilendiren konularda verdikleri soru önergeleri Başkanlık makamında inceleniyor, komisyonlarda değerlendiriliyor ve cevapları veriliyor. İşte bu soru önergelerinden biriside “FETÖ” terör örgütü şüphesinden dolayı açığa kaç kişinin alındığıyla” ilgiliydi. Ancak bu konu hakkında CHP belediye meclis üyelerini verdikleri soru önergesi ile ortaya çıktı. Daha önce kamuoyunu bilgilendirmeyen Esenler belediyesi merakla beklenen önergeye cevap vermiş oldu.
 
Esenler Belediye yazı işleri Müdürlüğünden yazılı verilen cevapta “Terör örgütleri ile bağlantıları olduğu düşünülen ve Belediyemize Terör örgütü üyesi olduğuna dair bilgi gönderilen personelimiz ile ilgili, 667 sayılı KHK’nın 4. Maddesi (e) bendi ne göre Milli güvenliği tehdit eden örgüt ve yapılarla irtibatı çalışmalarımız devam etmektedir. 4 personelimiz hakkında görevden uzaklaştırma işlemi bulunmaktadır.15 personelin hakkında da hala hazırda İstanbul Valiliği OHAL Kurulu ile birlikte araştırmaları ve soruşturmaları devam etmektedir”  şeklindeydi.
 
Yani Esenler Belediyesinde işten uzaklaştırılan 4 FETÖ mensubu ve soruşturması devam eden 15 kişinin olduğu bildirildi.

<script async custom-element="amp-auto-ads"
src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">
</script>

<amp-auto-ads type="adsense"
data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
</amp-auto-ads>
ETİKET :  

Tümü
-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>