Esenler’de cemevi yapımı için umut yeşerdi

Esenler’de bir cemevi yaptırmak için bir araya gelen Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Esenler Cemevi, Anadolu Canlar Cemevi ve Esenler Hacı Bektaş-ı Veli Cemevi, yaptıkları ortak açıklamada Esenler’de yaşayan Alevi canlar için bir umut yeşerdiğini ve hep birlikte bu umudu büyütmek gerektiğini vurguladılar.

21:50:18 | 2019-01-27
-- Adversting 5 --

Esenler’de faaliyet yürüten Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Esenler Cemevi,  Anadolu Canlar Cemevi ve Esenler Hacı Bektaş-ı Veli Cemevi, Esenler’de cemevine kavuşabilmek için çalışmalara başladı. Esenler Hacı Bektaş-ı Veli Cemevi’nde bir araya gelen üç cemevinin temsilcileri, cemevinin yapım süreci ile ilgili toplantı yaptı. Toplantının ardından yapılan ortak açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“BU UMUDU BÜYÜTMEK HEPİMİZİN GÖREVİ”

Kamuoyuna Duyuru

Sevgili Canlar uzun bir süredir hasretini çektiğimiz Esenler de Cemevi istiyoruz şiarıyla çıktığımızda yolda mutlu sona Cemevimize kavuşmak üzereyiz. Belediye Başkanı Sn. Tevfik Göksu ve yetkili arkadaşların Cemevi yapım sözü üzerine bugün Esenler Hacı Bektaş-ı Veli Cemevinde bir araya gelen Anadolu Canlar Cemevi, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Esenler Cemevi ve ev sahipliğini yapan Esenler Hacı Bektaş-ı Veli Cemevi toplantı yaparak Cemevi yapımı süreci ile ilgili görüşmelerde bulundu. Üç kurumumuzda ortak irade ile Cemevi yapımı noktasında mücadele ve hizmet edeceğini belirtti. Toplumumuzun ve bizlerinde birlik arzusunu çektiğimiz bu günlerde Esenler de yaşayan Alevi canlarımız için bir umut yeşerdi, şimdi hep birlikte bu umudu yüceltmek ve büyütmek hepimizin görevi. Yıllardır süre gelen Alevi hak mücadelemizde sürecin takipçisi olacağımızı boş vaatlere, aldatılmaya, oyalanmaya müsaade etmeyeceğimizi herkesin bilmesini istiyoruz. Toplantı da ayrıca yöre köy derneklerimiz ile toplantı ve sonrasında üç kurumumuz ortak kitlesel bir etkinlik yapması kararlaştırıldı. Başta kurum başkanlarımız Kazım Erdoğan, Cemal Özdemir ve Fahrettin Erdoğan olmak üzere Cemevi yapım sürecinde emek sarf eden yüreğini gönlünü katan tüm canlarımıza teşekkür ediyoruz kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.

<script async custom-element="amp-auto-ads"
src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">
</script>

<amp-auto-ads type="adsense"
data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
</amp-auto-ads>
ETİKET :   Esenler Esenler Belediyesi Esenler Kaymakamlığı

Tümü
-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>