Esenler'deki canlar,"Aşurenin Kardeşlik ve Barış Hizmet etmesini"

14 Ekim pazar günü saat 14.00 da Esenler Cumhuriyet meydanında aşure pişirdiler, yurttaşlara aşure ikram ettiler. Kazanın başına geçerek vatandaşlara aşure ikram eden Pir sultan cem evi dedesi Hüseyin Acaray , "İnşallah kardeşliğimiz, birlik ve beraberliğimiz aşure gibi tatlı olur" dedi.

20:09:50 | 2018-10-15
-- Adversting 5 --

 
Esenler Cumhuriyet meydanında kurulan aşure kazanı vatandaşların büyük ilgisi ile kısa sürede bitti. Muharrem ayının dostluk ve kardeşlik duygularının pekiştiği bir ay olduğunu ifade eden Hüseyin Acaray, her yıl Muharrem ayında geleneksel olarak yapılıp dağıtılan aşurenin kardeşlik ve barışa hizmet etmesini istediklerini ifade Etti ve yaptığı duanın ardından anlamlı bir konuşma yaptı.
 
Acaray, "Bu güzelliği, kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi yaşıyoruz. Aşure demek, kardeşlik demek, birlik ve beraberlik demektir. Bizler aşurede yer alan malzemeler gibi bir araya gelip tek yumruk olduğumuz sürece hem insanlık hem ülkemiz huzur bulur. İnsanlık adına birlik beraberlik içerisinde olmamız gereken bir dönemden geçiyoruz. Kardeşliğimiz aşure gibi tatlı olsun, yarınlarımız aydınlık olsun. Kardeşliğin ve toplumsal barışın sağlam temellere oturması, mutlu ve huzurlu yarınlarımızın olması dileği ile tüm vatandaşlarımıza saygılarımı sunuyorum” dedi.
 
Canların Aşure lokmasına HDP ,CHP, İYİ parti yöneticileri, sivil toplum örgütlerinin başkan ve yöneticileri  ve Esenler halkı yoğun katılım sağladı.

<script async custom-element="amp-auto-ads"
src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">
</script>

<amp-auto-ads type="adsense"
data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
</amp-auto-ads>
ETİKET :  

Tümü
-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>