ESENLER GENÇLİĞİNDEN BOYKOT ÇAĞRISI

Esenler Mihmandar Gençlik, Türkiye`nin ekonomik özgürlüğünü koruma mücadelesi kapsamında Amerikan mallarının boykot edilmesi için Esenler halkını bilinçlendirme kampanyası başlattı.

14:30:00 | 0000-00-00
-- Adversting 5 --

ESENLER GENÇLİĞİNDEN BOYKOT ÇAĞRISI

Esenler Mihmandar Gençlik, Türkiye`nin ekonomik özgürlüğünü koruma mücadelesi kapsamında Amerikan mallarının boykot edilmesi için Esenler halkını bilinçlendirme kampanyası başlattı.
Amerika Birleşik Devletleri (ABD) tarafından Türkiye`ye başlatılan ekonomik ambargo sonucu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`ın, Amerikan mallarına boykot çağrısı üzerine Esenlerli gençler harekete geçti. Esenler Belediyesi`nin himayesinde çalışmalarını sürdüren Mihmandar Gençlik, Türkiye`nin ekonomik özgürlüğünü koruması için Cuma namazı sonrası Dörtyol Meydanı`nda toplandı. Gençler, üzerlerinde Türk bayraklı tişört ve şapkalar ile ellerindeki "Haydi Esenler! Boykot Ediyoruz... Amerikan Mallarını Kullanmıyoruz" yazılı ve Amerikan markalarının listesinin de yer aldığı broşürleri ilçedeki alış-veriş merkezlerine, esnafa ve vatandaşlara dağıttı.

AMERİKAN MALLARINI BOYKOT EDİYORUZ
Mihmandar gençler adına basın açıklaması yapan Amiral Vehbi Ziya Dümer Anadolu Lisesi Mihmandar Okul Başkanı Abdussamed Aktan, “Amerika Başkanı Trump, twitter üzerinden zaman zaman yaptığı yersiz ve tuhaf açıklamalarla dünyayı sarsmaya ve savaşın eşiğine getirmeye devam ediyor. Dünya ülkelerine ve son olarak Türkiye’ye karşı yapmış olduğu ekonomik saldırı, tehdit dolu sözleri, yaptırım kararları, uluslararası ilişkilerin sınırlarını aşan pervasız ve küstah üslubu karşısında artık biz gençler olarak sessiz durmayacağız. Biz Esenlerli gençler olarak seni ve Amerikan mallarını boykot ediyoruz” ifadelerini kullandı.
Yapılan konuşmaların ardından Esenler Mihmandar Gençlik`e mensup 100 genç, vatandaşlara, alış-veriş merkezlerine ve esnafa, ülkemizde satılan ABD markalarının da yer aldığı "HAYDİ ESENLER! BOYKOT EDİYORUZ" broşürleri dağıttılar. Gençlere bir süre Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu da eşlik etti.

<script async custom-element="amp-auto-ads"
src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">
</script>

<amp-auto-ads type="adsense"
data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
</amp-auto-ads>
ETİKET :  

Tümü
-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>