Esenlerdeki Canlar Aşure`de Sokağa Sığmadı

Muharrem ayının son günü Esenlerde Alevi Canların 3 derneği ayrı ayrı yerlerde aşure sofrası kurdular. Canlar yas tutup iktidara sitem dolu sözlerle göndermede bulundular.

19:13:00 | 0000-00-00
-- Adversting 5 --

 Esenlerdeki Canlar Aşure`de Sokağa Sığmadı

Muharrem ayının son günü Esenlerde Alevi Canların 3 derneği ayrı ayrı yerlerde aşure sofrası kurdular. Canlar yas tutup iktidara sitem dolu sözlerle göndermede bulundular.

Alevi canların aşure sofralarına katılım yoğundu. CHP 2. Bölge milletvekili Gökhan Zeybek, bir önceki vekillerden Dursun Çiçek, HDP 2. Bölge milletvekili Dilşad Kaya,Esenler belediyesini temsilen Mehmet Kaya, birçok STK temsilcisi ve vatandaş katılım sağladılar.
 
Cem Evleri Taleplerini Duymazdan Gelen İktidar Utanmalıdır
Aşure etkinliğinde CHP eski milletvekili Dursun Çiçek yaptığı konuşmada: suni inancın öne çıkarılıp alevi canların en demokratik talepleri olan cem evleri taleplerini duymazdan gelen iktidar utanmalıdır. AHİM’in cem evlerinin ibadethane saymasına rağmen bugün ülkemizi yönetenlerin cem evlerini yok sayması 21. Yüz yılın ayıbıdır, insanlığın ise yüz karasıdır diye konuştu.

Dilşat KayaEşit Eğitim İstiyoruz
Günün en anlamlı konuşmasını yapan HDP 2. Bölge milletvekili Dilşad Kaya, önce Esenlerdeki ilçe başkanı Kadri Ertuğrul’u ilçe merkezinde ziyaret ederek bilgi alışverişinde bulundu. Daha sonra Pir Sultan Abdal ve Hacı Bektaşi Veli Cem Evlerini ziyaret ederek alevi canların sorunlarını dinledikten sonra Anadolu canlar cem evinin düzenlediği aşure sofrasına katıldı.

HDP 2. Bölge milletvekili Dilşad Kaya yaptığı konuşmada “ zorunlu din dersini kabul etmiyoruz eşit eğitim istiyoruz diyerek iktidara yüklendi. Esenlerde bir Cem evinin olmaması iktidarın ayıbıdır. Muharrem ayı kutsal aydır barış ve kardeşliğin yanı sıra yas tutulan bir aydır. Muharrem ayı aynı zamanda Sokakta lokmaların paylaşıldığı aydır bu güzel etkinliğinizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum diye konuştu.

<script async custom-element="amp-auto-ads"
src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">
</script>

<amp-auto-ads type="adsense"
data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
</amp-auto-ads>
ETİKET :  

Tümü
-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>