" />

 

HDP Esenleri Halay ve Horonlarla Coşturuyor

HDP Esenleri Halay ve Horonlarla Coşturuyor

20:17:19 | 2019-03-06
-- Adversting 5 --

HDP Esenler Belediye eş başkan adayları Gülsüm Öztürk–Celal Alphan’ın ilçe eş başkanları ve demokrasi güçleri ile bir bütünlük içinde çalışmaları cumhuriyet meydanında yüzleri güldürüyor. Esnaf ve halk gezileri sürerken, adayları coşkuyla karşılayan halk, "31 Martta kazanan halkımız olacak, hep birlikte güleceğiz " diyorlar. 
 
31 Mart yerel seçimlerinin önemli olduğuna dikkat çeken HDP Esenler Belediye eş başkan adayı Celal Alphan, “Ülkemize barış hukuk adalet istiyorsak HDP için çalışmamız lazım” dedi. Alphan,  cumhuriyet meydanında seçmenlerle halay çekti, türkülere eşlik etti, standa gelen vatandaşlarla selamlaştı ve tokalaşarak projelerini anlattı. Alphan’a ilçe yöneticilerinin de eşlik ettiği çalışmalarında coşku var, heyecan var. Gittikleri, ziyaret ettikleri yerlerde, çiçekler ile karşılanıyorlar.
 
“TÜRKİYE'DE BİR KÜRT SORUNU VARDIR DİYEN ERDOĞAN’DIR”
Mikrofonlarımıza konuşan Alphan: Türkiye'de 17 yıldır halklar AKP diktası altında yaşıyor. Kürt sorununun demokratik temellerde çözümü için hiçbir adımın atılmadığını ve 40 yıldır süren bu kavganın bitmesi için, halkların özgürce, kardeşçe, birlik ve beraberlik içinde yaşaması için hiçbir şey yapılmadı. AKP kendi iktidarını sağlama almak için kendisinden olmayanları yok sayıyor. HDP'ye destek vermenizi, bu iktidarın sendelemesi için demokrasi güçlerine oy vermenizi istiyorum.
 
Alphan
,”AKP genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır'da bir konuşmasında, “Türkiye'de bir Kürt sorunu vardırbu sorunun da sahibi de benim. Ben çözeceğim” demişti. Daha sonra Kürt sorunu, Kürt açılımı gibi birçok projeler ortaya koyanda kendileriydi. Ancak bu söylemlerinden kısa bir süre sonra Sayın Cumhurbaşkanı bir itirafta bulundu. Dedi ki; 'Türkiye'de Kürt sorunu yoktur. Bundan bahseden kim varsa ülkeyi bölmek istiyor. Bugünlerde ise Kürtleri ayrıştırarak, ötekileştirerek kendi topraklarımızdan kovmak için beyanlarda bulunuyor" dedi. 

<script async custom-element="amp-auto-ads"
src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">
</script>

<amp-auto-ads type="adsense"
data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
</amp-auto-ads>
ETİKET :   " class="label label-info tags_btn" href="-etiket.htm">

Tümü
-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>