İlçe Başkanı Ütebay “Yetkisiz Yetkili” oldu

İlçe Başkanı Ütebay İYİ Partinin İlçe seçim kuruluna verdiği listede istediği adayların olması üzere kendisi ilçe seçim kuruluna bir liste vermeye kalkıştı.

10:59:51 | 2019-02-21
-- Adversting 5 --

İttifakın Esenler Belediye Meclis üyesi listesi kavga ile karışık, itirazlarla birlikte ve yine iki parti arasında ki protokolü yok sayarak ilçe seçim kuruluna liste vermesi “yetkisiz yetkili” konumuna düşürdü. 

Bütün yaşananlar karşısında son anda İYİ Parti Esenler ilçe başkanı Recep Özkan, belediye meclis üyelerinin listesi saat 17:00’den önce Esenler İlçe Seçim Kurulu'na teslim etti.

Edindiğimiz bilgiye göre Özkan’ın teslim ettiği listelere CHP İlçe Başkanı Bülent Ütebay itiraz etti. İYİ Parti ilçe başkanlığında uzun süre yaşanan tartışmanın artından hızını alamayan Ütebay, genel merkezin kararını takmayarak, elinde yetki belgesi olmadığı halde Esenler İlçe Seçim Kurulu'na liste verdi. Ancak ilçe seçim kurulu kendilerine “siz belediye başkan aday çıkarmadınız, siz parti olarak ilçemizde resmi olarak seçime katılmadınız ve elinizde yetki belgesi yok. İşinize bakın” diye geri çevrildiği ifade edildi.
 
Yetkisiz, yetkili ve etkisiz, devrik başkan ve yönetimi büyük bir şaşkınlık yaşıyor. Ütebay ne yaptığını bilmediği gibi bundan sonra ne yapacağını, hangi yanlışlarla basına ve kamuoyuna malzeme olacağını merakla bekleyip göreceğiz. 

<script async custom-element="amp-auto-ads"
src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">
</script>

<amp-auto-ads type="adsense"
data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
</amp-auto-ads>
ETİKET :  

Tümü
-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>