İNSANCA BİR YAŞAMA VAR MISIN? YOK MUSUN?

Susa susamı yoksa göre göre mi zamlar bir tarafımıza takılıyor? Yoksa her ikisinin birleşiminden mi takılıyor? AKP`nin ekonomik icraatları elimizi mi yakıyor?

00:00:00 | 0000-00-00
-- Adversting 5 --

İNSANCA BİR YAŞAMA VAR MISIN? YOK MUSUN?

Susa susamı yoksa göre göre mi zamlar bir tarafımıza takılıyor? Yoksa her ikisinin birleşiminden mi takılıyor? AKP’nin ekonomik icraatları elimizi mi yakıyor? Dolar, avro tavan yapmış, vatandaşın geçim derdine derman olmamış mı? Yerli ve milli para değer kaybından yatağa düşmüş mü? Tek adam başlarına ekonomist kesilmiş, “diplomaya gerek yoktur, ben varım” derken, ama durum hiç de iyi değilmiş mi?

İç karartıcı yazımla karşınızdayım. Elimden bir şey gelmiyor. Bizleri yönetenlerin ekonomik anlayışı, birçok insanın olanlara tepkisiz kalması ruhsal dengemizi bozuyor. İleriki dönemlerde bizleri ekonomik anlamda zorun zoru bekliyor. Ötesine gidersek sosyal anlamda, kültürel anlamda sarsılacağız.  İntiharların ve cinayetlerin artışı yaşandığı, şirketlerin bir bir kapandığı, birbirine hiç güven olmadığı, kültürel yozlaşmanın fazlalaştığı, gericiliğin alabildiğine çoğaldığı bir ülke portresiyle karşı karşıyayız.

Kaba kuvvet, baskıcı tek adam iktidarıyla yolumuza gideceğimizi, iktidarda kalmasının daha uzun yıllara sarkacağı bir gerçektir. Çünkü ülkemizde muhalefet kanadı cılız bir sesle varla yok arasında sıkışıp kalmıştır.

Sömürücü ülkeler ‘emperyalizm’ diktatörleri sever, hele hele kendisine yarayanları, her dediklerini ikiletmeyenleri çok sever. Sevmediklerini iç karışıklık çıkartarak terörist diyerek öldürtür. Ya da suikast ile götürür.

Gelelim ülkemize tek adam saltanatına; ikinci bir sarayı yaptırmak için kolları sıvadı. Bugünkü haberlerde duyduklarıma inanamadım!

“CHP Ankara Milletvekili ve PM üyesi Gamze Taşcıer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kullanması için Katar’dan VIP uçak alındığı iddiasını Meclis gündemine taşıdı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yazılı olarak cevaplandırılması için soru önergesi veren Taşçıer, uçağın donanımsız satış fiyatının 400 milyon dolar (2.5 milyar lira) olduğunu belirtti.”

Daha önce: “Türkiye, Tunus’un devrik diktatörü Ben Ali’nin Airbus A340 VIP uçağını 78 milyon dolara satın aldı. Uçak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için kullanılacak.”

Saltanat kayığına düşkün olanlara eklenenlerden, Müslüman ülkeleri yönetenlerdir.

Ülkemizdeki pahalılığı, yoksulluğu başta düzelteceğine Erdoğan açıkça müsriflik yapıyor. Gösterişli bir yaşamı tercih ediyor. Kimin parasıyla?

Pazara çıktığınızda sebzelerin fiyatı her hafta değişime uğramıyor mu? Marketlere gittiğinizde temizlikten tutun, tüm malzemelere zamlı kazıklar sizleri hoş geldinle karşılamıyor mu?

Dışarıdan içme suyu alanlar damacanı 7, 8 TL’ye çıkmış, halkın suyunu gasp edenler halka suyu parayla satıyor.  Mutlumusunuz?

Elektiriğe, suya, ıvır zıvır vergilerle bize geçen kazıklı zamlara afiyet şeker mi olsun diyeceğiz? Ne diyeceğiz?

Ey halkım, halklarım uyuma, uyan artık! İliklerine kadar sömürülüyorsun. Bu iğrenç yaşam senin alın yazın, kaderin değildir. İnsanca birlikte yaşamanın, paylaşmanın, bölüşmenin olanakları vardır. Yeter ki bizler isteyelim. Hiçbir halk bir halktan üstün değildir. Her halk bir eksiği kapatır.

<script async custom-element="amp-auto-ads"
src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">
</script>

<amp-auto-ads type="adsense"
data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
</amp-auto-ads>
ETİKET :  

Tümü
-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>