KAPLAN; ”BU SEÇİM ESENLER’İN BAĞIMSIZLIK SEÇİMİ OLACAKTIR…” 02 Şubat 2019

Esenler’de şimdilik AKP ve SP belediye başkanı adayları açıklandı. Genel Merkez kararıyla CHP Esenler’de aday çıkarmıyor.

16:58:56 | 2019-02-11
-- Adversting 5 --

Bağımsız aday olarak da Mustafa Kaplan var. Parti adayları henüz sahalara inmemişken, Bağımsız aday Mustafa Kaplan günler öncesinden propaganda çalışmalarına başladı. Hemen her yerde Esenler halkıyla buluşmaya çalışan tek aday Mustafa Kaplan. Her fırsatta niçin adaylaştığını anlatıyor, destek istiyor; “Bu seçim Esenler’in Bağımsızlık seçimi olacaktır. Tüm algıları ve yönetim anlayışını kökten, değiştireceğiz…” diyor.Esenler Bağımsız Belediye Başkanı Adayı Mustafa Kaplan günlerdir sürdürdüğü seçim çalışmasına ilişkin ve seçime dönük şu açıklamalarda bulundu;
 
“Günlerdir gün boyu,  hatta yarı geceye kadar Esenlerlilerin arasındayız, hep beraberiz, iç içeyiz. Her yerde onlarla birlikte olmaya çalışıyor, ziyaret ediyor, problemlerini dinliyoruz.  Çözüm adına istişarede bulunuyor, birlikte kararlar alıyor veriyoruz. Sonuç itibariyle yerelde bir belediyenin ideoloji ile değil adil, tarafsız, birleştirici ve kapsayıcı bir irade ile merhamet ve ahlak ile yönetilmesi gerektiği noktasında buluşuyoruz.
 
Yani milletimiz bizimle beraber, bizim gibi düşünüyor...
 
Böylesine ortak düşünme noktasına gelmişsek eğer her bir Esenlerliden, lütfen Esenlerin bağımsızlık mücadelesine gönüllü olarak katılmasını, çevresini aydınlatmasını bekliyoruz. Bu tavır gereklidir ve bu dayanışma gerekmektedir. Yüreği Esenler için çarpan her kardeşimizin, problem değil projeler üreten bir anlayışa destek olmasını rica ediyoruz.  Bu anlayış ortaya bağımsız karakter koyma anlayışıdır. Bu yerel seçim sistemin yanlışlığını, sistemi sorgulama seçimidir.
 
Bu nedenle biz partizanlık yok, Esenler var diyerek yola çıktık. Sağı solu birleştiren bir tavrı netleştirmek zorundayız. Gittiğimiz her yerde şunu söylüyoruz; yandaşlık yok, kardeşlik var. Bu tek cümle bile birçok projenin temeli, asıl proje bu; kardeşlik. Ülkenin geldiği nokta açısından gerçek proje bu. Bu olmalı. Hayata geçmeli.
 
Esenler’in güzel insanlarına birde şunu söylüyoruz;  Oy’unu kullan, oyun’u boz, lütfen bağımsız ol, kendi kendini yönet, özgür ol diyoruz. Bağımsızlık aklını başkasına bırakmamak, lütfen empati yap diyoruz. Biz Esenlerin ve sizin, kadınlarımızın, gençlerimizin özgürleşmesi için bağımsız olmanız için çalışıyoruz diyoruz. Bizi başkaları ile karıştırmayın seni ve sizi, Esenleri seviyoruz diyoruz.

Lütfen bizi anlamaya çalışın, bu Yerel seçimler Esenler için çok önemli diyoruz. Bu güne kadar Esenler'in geleceği için göstermiş olduğunuz gönüllülük esaslı gayretleriniz ve çalışmalarınız için çok çok teşekkür ederiz ama bu gün değişim şart diyoruz. Yaptığınız fedakârlıklar tarihe mal olacak türden, İnanın eğer büyük bir değişim olacaksa bu gelişme sizlerin eseri olacaktır diyoruz. Haklısınız diyorlar.
 
Bunca gündür sahada olmanın sonunda gördüğümüz odur ki; Esenler'liler, Esenler'e sahip çıkıyor. Çıkacak. Her mahallemizde,  her mahalde hepsinden olumlu reaksiyonlar alıyoruz. Gitmediğimiz ama gideceğimiz yerlerden de güzel haberler geliyor. Bunlar bizleri mutlu ediyor. Doğru yolda olduğumuzu hissettiriyor.

Bu arada, kalan süre azalmakla beraber, bağımsızlıkçı gayretlerin ve gayretimizin arttığını da görüyoruz. Gelen yorumlar, beğeniler, paylaşımlar ve anlatımlar, çalışmalarımızın boşa gitmeyecek olduğunu gösteriyor. Allah'ın izni ile makûs tarihimizi yenecek ve yeni bir temiz sayfa açılmasına neden olacağız kanaatindeyiz.

Bütün Esenlerlilerin ve oy kullanacakların şunu bilmesini isterim ki; Esenler'in bağımsızlık duruşuna, Esenler'de müthiş bir ilgi ve alaka var. Lütfen görelim. Biz bağımsızız sadece Esenler'e yani sizlere bağımlıyız. Lütfen gereğini yapalım. Bir de bu yerel seçimin, genel seçimle milletvekilliği seçimi ile karıştırılmamasını rica ediyoruz. Bu yerel seçim sürecinin, yerel sorunların ve çözümlerin konuşulduğu bir kardeşlik içinde geçmesini canı gönülden istiyoruz. Önemli olan Esenler’in kardeşliği, birlik ve beraberliğimizdir. Kırıcı, itici  ve incitici söylemlerden uzak durulmasını önemle arzu etmekteyiz. Biz bu ilkeli duruşu önemsiyor ve ona göre hareket ediyoruz.

Ayrıca,tüm hücrelerimiz ile ifade ediyoruz ki; Esenler'in maddi ve manevi varlıkları, cesaretli temiz yürekli Esenler Halkı'mızındır. Bununla birlikte, kalben inanıyoruz ki; sadece ve sadece velimiz, yaratan ve yanına alan Allah'tır. Biz bütün gücü başta O’ndan, sonra sizlerden yani Esenler'lilerden alıyoruz. 

Artık, Esenler’i kökten değiştirme vakti geldi düşüncesindeyiz. Belediyeyi birilerinin emrinden çıkarıp, sizlerin, Esenlerli'lerin emrine verme zamanı gelmiştir. Bunu sadece biz yapabiliriz. Çünkü sizden başkasıyla partizan düzeyde bir bağımlılığımız yok. Astımız ve üstlerimiz yok. Kimsenin adamı değiliz. Kimseye diyet borcumuz yok. Hiç kimseden emir almıyoruz. Yerel Seçimlerde ve sonrasında tamamen bağımsız ve hür’üz, Kısaca; Size, yani Esenler’e bağlıyız. Yeter ki sizler isteyin, hep beraber yapalım. Birlikte yönetelim. Buna biz hazırız, gördüğüm kadarıyla siz de hazırsınız…”

<script async custom-element="amp-auto-ads"
src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">
</script>

<amp-auto-ads type="adsense"
data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
</amp-auto-ads>
ETİKET :   Esenler Esenler Belediyesi Esenler Kaymakamlığı

Tümü
-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>