Kongrede kadınlara büyük saygısızlık

Cumhuriyet Halk Partisi Kağıthane ilçe başkanlığı kongresi 24 Aralık 2017 Pazar günü yapıldı. Kongreyi eski başkan Mehmet Ali Yüksel yeniden kazandı. Ancak kongrede yaşananlar ve kadınlara karşı kullanılan abes sözler CHP uğuruna hizmet eden kadınları çileden çıkardı.

11:10:00 | 0000-00-00
-- Adversting 5 --

 

 

Kongrede kadınlara büyük saygısızlık

Cumhuriyet Halk Partisi Kağıthane ilçe başkanlığı kongresi 24 Aralık 2017 Pazar günü yapıldı. Kongreyi eski başkan Mehmet Ali Yüksel yeniden kazandı. Ancak kongrede yaşananlar ve kadınlara karşı kullanılan abes sözler CHP uğuruna hizmet eden kadınları çileden çıkardı. Kongrede kendisini desteklemeyen kadınlara karışı İl başkan yardımcısı “ÇAKAL” sözü kullanınca salonda bir anda ortalık karıştı. Bu sözü kabullenemeyen CHP’nin vefakar kadınları kongrede yaşananları hazmedemeyerek büyük tepki gösterdiler ve Pazar gününden bu yana sosyal medyayı salladılar.. Bu kadınlar şimdi topluca CHP’den istifa etmeyi düşünüyorlar.

 
 

CHP Kağıthane ilçe kongresinde yaşanan çirkin olaylar sosyal medyaya damgasını vurdu. Kongrede söylenen sözler ve yaşanan kavgalı ve gürültülü anlar parti anlayışına hiç yakışmadı. Kongrede Divan başkanlığını  CHP. PM üyesi  Çetin Soysal  yaptı. Partililer Soysal’ı taraf tutmak ve yanlı davranmakla suçladı. Çetin Soysal ve Sezgin Tanrıkulu`na yakınlığıyla bilinen  Mehmet Ali Yüksel, İstanbul il başkan yardımcısı Bayram Aparanoğlu`nun kendisini desteklemeyenlere dönerek "ÇAKAL" sözü kullanması kongrede bulunan en çok kadınların tepkisine neden oldu.

 

 

“KİM ÇAKAL LAN”

 

Cumhuriyet Halk Partisi`nin 2014 yerel seçimlerdeki Kağıthane Belediye Başkan adayı ve Kağıthane’li iş adamı  Serdar Kurşun, Aparanoğlu’nun  bu hakaretine isyan etti. Serdar Kurşun kongrede kısa bir konuşma yaparaközrü kabahatinden büyük,  `Kim çakal lan` diye bağırınca kısa süreli bir gerginlik yaşandı.  Daha sonra yaşanan gerginlik bir süre devam etti. Gürültüden, bağırmalardan, çağırmalardan konuşma yapanların ne söyledikleri anlaşılmadı. Kongreye kısa bir ara verildi.

 

 

KADINLAR BİRLEŞTİ..

 

Kongre bitiminden sonra 240 oyla yeniden başkan seçilen Mehmet Ali Yüksel’e destek vermeyen CHP’li kadınlar  Çetin Soysal ve Bayram Gür Aparanoğlu’na hitaben sosyal medyada kınama yayınladılar. Partinin en çok emektar kadını olan ve Telsizler Mahallesi Kadın kolları başkanı olan Münevver Doğan yaptığı paylaşımda tepkilerini dile getirdi. Diğer kadın arkadaşları da Doğan’a büyük destek vererek yanında olduklarını  ve yalnız olmadığını yazdılar. Kpngrede diğer aday İbrahim Barut ise 155 oy aldı..

 

 

BAŞKANDAN “KALDIR” TEPKİSİ..

 

Münevver Doğan’ın sosyal medyadaki paylaşımını okuyan ilçe başkanı M. Ali Yüksel, Doğan’a telefon açarak, bu paylaşımları silmesini ve sosyal medyadan kaldırmasını ve aksi taktirde parti suçu işlediğini ve hakkında  disiplin soruşturması açılacağını söylemesi üzerine Münevver Doğan’a destek veren arkadaşları başkanın bu tepkisini dinlemediler ve altına yazdıkları yorumlarla Doğan’a moral desteği verdiler.

 

GENEL MERKEZE ŞİKAYET EDECEKLER..

 

CHP kongresinde yaşanan olaylar sonucu İl başkan yardımcısı Bayram Gür Aparanoğlu muhaliflere “ÇAKAL”  sözünün kullanılmasından sonra  partiye karşı büyük kırgınlıkları olan bir çok kadınlar istifaya hazırlanıyor.

 

Münevver Doğan ve arkadaşları İl başkanlığını da taraf tutmakla suçlayarak artık güvenleri kalmadığını ve birleşerek aralarında imza toplayarak şikayetlerini genel merkeze giderek yapacaklarını belirtiyorlar.

 

EN ÇOK ÇALIŞAN KADINLAR KÜSTÜRÜLDÜ..

 

CHP’nin Kağıthane’de her seçim dönemi ellerinde broşürlerle  mahallelerde, sokak sokak, kapı kapı dolaşan Telsizler Mahallesi  başkanı Münevver Doğan, bir ara kadın kolları ve engelliler kolu başkanlığı yapan Gülşen Doğdaş, Gültepe ekibinden, Makbule Mendeş, Hatice Şimşek, yine partisi için her türlü fedakarlığı yapan Saniye Yurdakul gibi çalışkan bayanların parti içersindeki görevlerini gece gündüz demeden canla başla  evlerindeki işlerini bırakarak çalışıyorlardı.

 

Genellikle her  yerel ve genel seçim öncesi, delege seçimlerinde  dahi CHP’ye karşı verdikleri mücadele sırasında  seçim öncesi iktidar olmayı hedefleyen ve seçimden sonra da hayal kırıklığı yaşayan bu cefakar CHP’li kadınlar, şimdi de kongre sonrası bir hayal kırıklığı daha yaşadılar. Şayet bu kadınlar küstürülüp, partisinden koparlarsa, CHP Kağıthane’de artık bundan sonraki seçimlerde beklenen oyu alması mümkün olmayacaktır.  Yapılan çalışmanın karşılığında mükafatlandırılması gereken bu kadınlara karşı yapılan haksızlığı  hiçbir zaman hak etmiyorlar. (Uğur YILDIZ) Yön gazetesi

<script async custom-element="amp-auto-ads"
src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">
</script>

<amp-auto-ads type="adsense"
data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
</amp-auto-ads>
ETİKET :  

Tümü
-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>