Sn. MEHMET TEVFİK GÖKSU KİŞİSEL İHTİRASININ KURBANI OLDU !

Esenler belediye başkanı Sn. Mehmet Tevfik Göksu 3194 İmar kanununa ve usule aykırı olarak hazırlanması için Tekstikent Yönetim Kurulu İle birlikte hareket ederek Tekstilkent İmar plan tadilat projelerini düzenleyerek 2.387.241.00 TL Proje tasdik bedelini tahsil etmeden kamuyu zarara uğratarak onaylanması hem bulunduğu makamı, hem de kendisini zora soktuğu açık bir gerçektir.

15:41:09 | 2018-12-01
Şenol Özyurt
Şenol Özyurt      terzioglu61@hotmail.com.tr

Heber; Şenol Özyurt

İMAR KANUNUNA AYKIRI TADİLAT PROJE RUHSATLARI NASIL DÜZENLENDİ!

Esenler Belediye Başkanı Sn. Mehmet Tevfik Göksu Tekstilkent Kooperatifi içerisinde bulunan imarlı alanlar üzerinde kat Malikleri rızası olmaksızın Usule ve Kanuna Aykırı 5.Blok için tadilat projesi düzenlemesi üzerine Kooperatifin duyarlı ortakları olarak yasal sürecin İstanbul 13.İdare mahkemesi tarafından Esenler Belediye Başkanlığı tarafından verilen tadilat proje ruhsatlarını 13/06/2018 Tarih 2017/277 Esas 2018/1064 Kararında iptal etme kararı verdi.

ADLİYE KORİDORLARINDA ASILSIZ SUÇ DUYURULARI, DAVALAR NEDEN AÇILDI!

Esenler Belediyesi tarafından kanuna aykırı olarak düzenlenen projelerin idare mahkemesi tarafından iptal edilmesi üzerine 26/06/2018 Tarihinde Tekstilkent Hukuk Facebook Sosyal Medya Hesabında Tekstilkent’te Saklı Gerçekler 123 Sayılı Yazımızda ‘’AK PARTİLİ MEHMET TEVFİK GÖKSU TEKSTİLKENT’TEN ÇEK ELİNİ! ‘’ Başlıklı yazımız üzerine eski kooperatifin başkanını telefonla arayarak Bu Şenol Özyurt Kim? Ne yapmak istiyor biz bu haberleri okumuyoruz mu sanıyor. Yedi sülalesini mahkemeye vereceğim Sn. Yaşar Küçükçalık’ı da arayacağım Oda Dava Açsın şeklindeki telefon konuşmaları sonrasında kişisel ihtirasının kurbanı olarak Suç duyurularında ve kamu adına manevi tazminat talepli davaları Tekstilkent Yönetim Kurulu başkanı ile birlikte hareket ederek açtı.  

ESENLER BELEDİYE BAŞKANI Sn. MEHMET TEVFİK GÖKSU’NUN SUÇ DUYURUSU!

Esenler Belediye Başkanı olmasına rağmen kişisel olarak 17/07/2018 tarihinde İstanbul CSB. Basın suçları soruşturma bürosuna GSI Göksu Safi Işık Avukatlık Bürosu avukatları Ali Tatar ve İzel Kibar tarafından Hazırlanan suç duyurusu dilekçesi ile müracaat üzerine 2018/121593 Soruşturma nolu dosya ile İlgili soruşturma makamı tarafından Şüpheli ifadem alınmak üzere davet edildim, Altı Sayfa Beyan dilekçemle birlikte konu hakkında 217 Sayfalık 37 Farklı Delil Sunarak Savcılık Makamında İfademi vererek ayrılmam akabinde ki günlerde İstanbul CSB. Soruşturma evrakı üzerine Görevsizlik kararı vermiş ve dosya Bakırköy Cumhuriyet Savcılığına Gönderilmiş Bulunmaktadır.

Sn. MEHMET TEVFİK GÖKSU BELEDİYE BAŞKANI OLARAK YAPTIĞI SUÇ DUYURUSU!

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı 2018/88614 Soruşturma 2018/48429 NUMARALI Kovuşturmaya yer olmadığına dair kararında ‘’ Kamu görevlileri veya sivil vatandaşa yönelik her türlü ağır eleştiri veya rahatsız edici sözlerin hakaret suçu bağlamında değerlendirilmemesi, sözlerin açıkça, onur, şeref ve saygınlığı rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnadını veya fiilini oluşturması gerekmektedir. Yine Siyasetçilere yönelik eleştiri sınırlarının özel kişilere nazaran daha geniş olduğu gerek iç hukukumuz gerekse AİHM Kararlarında yerleşmiş bir ilkedir. Bu ilkenin gerekçesi, siyasetçilerin, özel kişilerden farklı olarak, GAZETEÇİLERİN ve HALKIN yakın denetimine açık olan, KAMUOYUNA mal olmuş kişi haline gelmeyi bilerek TERCİH etmeleridir. Siyasetçiler bu nedenle BASIN ve GAZETECİLER tarafında getirilen eleştirilere daha geniş bir hoşgörü göstermek zorundadırlar ‘’ Şeklinde KOVUŞTURMA YAPILMASINA YER OLMADIĞINA Karar verildi.10/10/2018

ESENLER BELEDİYE BAŞKANLIĞI KURUMU ADINA YAPTIĞI SUÇ DUYURUSU

Esenler Belediye Başkanı Sn. Mehmet Tevfik Göksu tarafından talimalandırılan belediye hukuk işleri müdürlüğünde görevli Avukat Sn. Serkan BAŞ Tarafından ESENLER BELEDİYESİ Adına 03/07/2018 Tarihinde Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı Tekstilkent Hukuk Facebook sosyal medya hesabı Sayfasında Yayınlanan Tekstilkent’te Saklı Gerçekler 123 sayılı yazısı ‘’ AK PARTİLİ MEHMET TEVFİK GÖKSU TEKSTİLKENT’TEN ÇEK ELİNİ ‘’ Başlıklı yazısı ile İlgili olarak 2018/69795 Soruşturma numarasıyla suç duyurusunda bulundukları anlaşılmış olup, İlgili Polis Merkezinde ve Cumhuriyet başsavcılığına yazılı ifade vermem üzerine soruşturma makamı ‘’ Belediye Başkanı Sn. Mehmet Tevfik Göksu tarafından yapılan suç duyurusuyla hem ilgili olarak, hem de Belediye Başkanlığınca şikayette bulunulduğu anlaşıldığı, HAKARET, İFTİRA suçunun GERÇEK KİŞİLERE karşı işlenebileceği, TÜZEL KİŞİLERE Karşı işlenemeyeceği ve tarafları ve konusu aynı olan aynı tarihteki Paylaşımla ilgili olarak mükerrer soruşturma yapılamayacağından: Kovuşturmaya sebebiyet verilmemesi için bu aşamada olay hakkında CMK 172.Maddesi gereğince ‘’ KOVUŞTURMA YAPILMASINA YER OLMADIĞINA Karar verildi.07/11/2018

Tekstilkent Kooperatif Noksanlarının Farkında Olan Bir Ortaklık Yapısına Sahip Olduğu bilinmektedir.

01/12/2018

<script async custom-element="amp-auto-ads"
src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">
</script>

<amp-auto-ads type="adsense"
data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
</amp-auto-ads>
ETİKET :  

Tümü
-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>