Usta ?Onlar yüreksiz insanlardırlar,

CHP Esenler Belediye Meclis Üyesi İnşaat Müh. Mustafa Usta ?544 parsel ile ilgili kazanılan başarıda hiç kimsenin emeği ve katkısı yok. Bu mücadele benim bireysel mücadelem ile bu duruma gelmiştir. . Onlar yüreksiz insanlardırlar, onlar birilerinin mücadelesinin başarı veya başarısızlığından beslenenlerdirler? dedi.

08:20:00 | 2018-11-03
-- Adversting 5 --

Usta Onlar yüreksiz insanlardırlar, birilerinin mücadelesinin başarı veya başarısızlığından beslenenlerdirler
 
CHP Esenler Belediye Meclis Üyesi İnşaat Müh. Mustafa Usta “544 parsel ile ilgili kazanılan başarıda hiç kimsenin emeği ve katkısı yok. Bu mücadele benim bireysel mücadelem ile bu duruma gelmiştir. . Onlar yüreksiz insanlardırlar, onlar birilerinin mücadelesinin başarı veya başarısızlığından beslenenlerdirler” dedi.

CHP Esenler Belediye Meclis Üyeleri İnşaat Müh. Mustafa Usta ve inşaat müh Yüksel Kılıç, basına verdikleri sabah kahvaltısında kendi partilileri tarafından yapılan haksızlıklara tepki göstererek önemli açıklamalarda bulundular.
 
CHP Esenler Belediye Meclis Üyesi inşaat müh Yüksel Kılıç açılış konuşmasında 544 parselle baştan beri gelişen süreci anlattıktan sonra basın mensuplarına katılım sağladığı için teşekkür etti.

“Bu İş Burada Bitmedi” Dediğimde O gün inanmadınız, şimdi inandınız mı?
İmar konularını bilgi ve hukuk yoluyla çözüleceğini öyle dışarıdan ahkâm kesilerek iftira ve kumpaslarla çözülmeyeceğini kanıtlayan Usta “Esenler Belediye meclisinin Temmuz 2017 ayı ilk toplantısı Pazartesi günü mecliste “Bu İş Burada Bitmedi” diye 544 parsel hakkında konuşma yapmadım, Kemal Şahin’de dahil olmak üzere tüm meclis üyelerine direndim. Konuşmam aynen şöyleydi: “yaptığım bu hukuk mücadelesinde son gelinen nokta 4. İdare mahkemesinin aldığı kararla belediyenin plan tadilinin lehine gelişmiştir. Fakat mahkemenin aldığı bu karar henüz kesin değildir, kesin kararı verecek olan Danıştay’dır itiraz için yaklaşık 20 gün bir süre var. Yani bu iş burada bitmedi. Karar kesinleşene kadar buradaki inşaat faaliyetlerine devam etmek tamiri ve geri dönüşü olmayan zararlar doğuracağı gerekçesi ile hukuken doğru değildir” dediğim zaman İlçe Başkanı ve yönetimi ve meclis üyesi, il başkan yardımcısı bizi il disiplinine vermekle meşguldüler. O gün inanmadınız, şimdi inandınız mı? Beyler…
 
Usta,“Ütebay ve yönetimi emek hırsızıdır, iftiracıdır”

Büyük bir haksızlık ve kumpas ile karşı karşıya kaldığını ifade eden Usta konuşmasına şöyle devam etti; “Kendi partililerim bana kumpas kurmaya kalkıştılar, haysiyet cellâtlığı yaptılar. Ne acıdır ki bugün geldiğimiz noktada bana yapılanların altında ezilmeleri gerekenler bir nebze utanmadan su üzerine çıkıp bu mücadeleyi kendilerinin kazandıklarını söylüyorlar. Ütebay ve yönetiminin yaptığı bu emek hırsızlığıdır. Zaten yaptıkları en iyi iş de budur.

Usta “yüreğimi ortaya koyarak halkın çıkarlarını kolladım”

Mücadele azmini devrimci ruhundan aldığına vurgu yapan Usta “Uzun ve yorucu bir mücadeleden geçtim. Yaptığım mücadele partimin ve halkımın adına idi. Partimin programından sapmadan, devrimci ilkelerimden ve ideolojiden hiç taviz vermeden yüreğimi ortaya koyarak halkın çıkarlarını kolladım. Öncelikle beni disiplin kuruluna sevk edenler bırakın imar mevzuatını Esenlerden bir haberler. Arkadaşlarımın 544 parseli oy birliği ile meclisten geçirmelerinden sonra başlayan süreç partimi beni yordu ama yıpratamadılar.”  

Usta “Zerre kadar hasiyetleri varsa partiden istifa ederler

İftiracılara karşı istifaya çağırarak sert konuşan Usta “ 544 parsel hakkında söz söyleme hakkı olmayanlar çok konuşuyor ve hanelerine siyasi rant devşirmeye çalışıyorlar, buna asla izin vermeyeceğim. Danıştay bir karar verdi ve o kararın sanki kendileri sahibiymiş gibi beyanda bulunuyorlar. Ben bu davayı Danıştay’a taşıdığımdan haberleri bile yoktu. Danıştay kararına şaşıran ve hayal kırıklığına uğrayanlar ezildiler, üzüldüler. Danıştay’ın kararı benim değil partimin başarısıdır. 544 parsel üzerinden kendi reklamlarını yapmaya çalışıyorlar. Bunların zerre kadar hasiyetleri varsa partiden istifa ederler. Bu emek hırsızları, Sol’un evrensel değerlerinden ve insanlıktan zerre kadar nasiplenmemişler.”
 
Usta “Onlar yüreksiz insanlardırlar, onlar birilerinin mücadelesinin başarı veya başarısızlığından beslenenlerdirler" “  

Bunlar alanlarda değil artık sosyal medya siyaset yaparlar diyen Usta “Bakınız, biz korkmadan ve ürkemeden mahkemelerde dava açıyoruz. Fakat bu Facebook’çular  bugüne kadar bir tane dava açmaya cesaret edebilmişler mi? Edemezler. Onlar yüreksiz insanlardırlar, onlar birilerinin mücadelesinin başarı veya başarısızlığından beslenenlerdirler. Bunların işi gücü bizim verdiğimiz emek üzerinden kendilerine rant devşirmek olmuştur. Öyle, belediye birimlerine dilekçe yazmak ile davalar sonuçlandırılamaz. Yürekleri yetiyorsa mahkemelere dilekçe versinler, dava açsınlar. Bugüne kadar hangi davaya müdahil olmuşlar ki dava açabilsinler.
 
Usta “İlçe başkanı ve yönetim kurulu muhatabım değildir”
CHP İstanbul İl yönetimine seslenerek Ben bu davayı buraya kadar getirdim. Şimdi, esas görev ve sorumluluk il yönetimindir ifadesinde bulunan Usta “ Kendilerine gerekli evrakları teslim edeceğim. Bugüne kadar hiçbir davamızda yanımızda olmayan ilçe başkanı ve yönetim kurulu muhatabım değildir. Onlar bu davanın kazanılmasını içlerine sindiremediler.

Usta “Bizlere bedel ödetenlere ve hakaret edenlere Danıştay’ın kararı kapak olsun “

Kendilerine hakaret eden ve bedel ödetenlere ise şunları ifade eden Usta “Bizler bedel ödeyen insanlarız. Bundan sonrada en ağır bedelleri ödemeye hazırız. Darp edildik, yanımızda yoktular. Mahkeme salonlarında tehditler alırken yanımızda yoktular. Bu süreçte bana en büyük desteği veren Hüseyin Koç, Hasan Gürsoy bedelini en ağır şekilde ödediler. Seçme ve seçilme hakları gasp edildi. Parti içinde kendini bilmez birçok insan tarafından en ağır küfürlere maruz kaldık. Bu küfürleri yapan ve yaptıranlara Danıştay’ın kararı kapak olsun. Bizim terbiyemiz bundan ötesine müsaade etmez. Tüm engellemelere rağmen mücadele azmimizi kırmak isteyenlere biz mücadele adamıyız, ideoloji ve ilkeler doğrultusunda mücadelemize devam edeceğiz.
 
Süreçte, yanımızda durup destek veren başta  Hüseyin Koç ve Hasan Gürsoy olmak üzere değerli basın emekçilerine, partililerimize ve yoldaşlarımıza ayrıca teşekkürü borç bilirim.” Dedi.

<script async custom-element="amp-auto-ads"
src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">
</script>

<amp-auto-ads type="adsense"
data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
</amp-auto-ads>
ETİKET :  

Tümü
-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>