Ütebay Meydanı Boş Buldu Konuşuyor

CHP Esenler İlçe Başkanı BülentÜtebay, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 80’inci yıldönümü dolayısıyla ile Esenler’de yapılan anma töreninde meydanı boş buldu ve attı tuttu.

19:48:49 | 2018-11-10
     

Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk büstünün meydanın köşesinde kalmasına tepki verdi. Sanki yeni ilçe başkanı olmuş gibi konuşan Sayın Ütebay 2012 yılında ilçe sekreteri iken büst Nine hatun parkındaydı. Niye sesin soluğun çıkmadı. O zaman İlçe başkanlığını kaybettin. Yeni seçilen ilçe başkanı Halil Özden’in hakkını yememek gerekir. Ne dedi Özden “Sayın Göksu Atatürk büstünü en kısa zamanda Cumhuriyet meydanına getirmezseniz, ben bir vinç kiralayarak örgütümle birlikte meydana taşıyacağız” bu sözleri söyledikten sonra belediye başkanı Atatürk büstünü meydanın şimdiki yerine taşıdı.

Yaklaşık beş yıldır görevdesin Sayın Ütebay kafan şimdi çark etti. Neredeydin demezler mi? Beş yıldır sesin soluğun çıkmadı da bugün yerel seçim yaklaştı. Siyaset mi yapıyorsun.

Göreve geldiğin ilk zamanlar İl başkanına söz verdin Esenlerin anahtarını verecektin vermedin. Şimdide Atatürk büstünü Cumhuriyet Meydanına tam ortasına dikme sözünü örgüte verdi. Bakalım önümüzdeki 10 Kasım törenlerini meydanın tam ortasında mı? Anacağız hep beraber göreceğiz.

CHP Esenler İlçe Başkanı Bülent Ütebay’ın konuşması;

‘’Bütün dünyada ülkenin kurucu liderleri ülkenin kahramanları ülkedeki şehir meydanlarında meydanın tam ortasında halkıyla birlikte anılır, bugün burada bu köşeye konulan Atatürk büstü ile malesefki kurucu liderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK hak ettiği şekilde, layık olduğu şekilde anılmamıştır.
Bu büstün yeri Esenler meydanının tam ortasıdır ve halkı ile birlikte anılmalıdır Bugün çelenk sunumunu protokol haline getiren onu halktan kaçıran, onu sivil toplum örgütlerinden kaçıran, siyasi partilerden kaçıran sadece protokol şeklinde anarak Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün izlerini silmeye çalışıyorlar.Buna asla izin vermeyeceğiz! Önümüzdeki ilk anmada ilk 10 Kasım’da o meydanda ATATÜRK’ümüzü hep birlikte halkımızla birlikte anacağız, şimdi onlar müsaade etmediler ama biz atamıza olan minnet borcumuzu çelenk bırakarak sunacağız.
Cumhuriyetimiz ve partimizin kurucusu gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü saygı sevgi ve minnetle anıyoruz.’’ Diye açıklama yaptı.

<script async custom-element="amp-auto-ads"
src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">
</script>

<amp-auto-ads type="adsense"
data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
</amp-auto-ads>
ETİKET :  

Tümü
-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>