VALİ ŞAHİN ESENLER’E VEDA ETTİ

Esenler kaymakamı iken son kararname ile Batman valiliği görevine getirilen Hulusi Şahin için Esenler tüm değerleriyle veda ve vefa töreni düzenledi

18:35:07 | 2018-11-01
-- Adversting 5 --

Yayınlanan son karaname ile Batman valisi olan Hulusi Şahin için  kaymakam olarak görev yaptığı Esenler’de veda töreni yapıldı. . Esenler belediyesi kültür mezkezi sosyal tesislerinde veda ve  vefa  programına Zeytinburnu kaymakamı Mehmet Makas, Sultangazi Kaymakamı Uğur Kalkar, Çatalca kaymakamı İnci Sezer Becel, Kadıköy kaymakamı Mustafa Özarslan, Mersin kaymakam adayı Melih Aydoğan, Esenler belediye başkanı Mehmet Tevfik Göksu ile siyasi partiler sivil toplum kuruluşları gazi ve şehit yakınları katıldı.

Gaziler adına selamlama konuşması yapan Muharip gaziler dernek başkanı Mehmet Akten ve muhtarlar adına Turgut Reis mahalle muhtarı Mustafa Güven ile kaymakamlık yazı işleri müdürü Medi Daş teşekkür konuşması yaptılar.

Vefa ve veda programında konuşma yapan Esenler belediye başkanı M. Tevfik Göksu konuşmasında ” Esenlerin dönüşümüne farklı bir dönüşüm katan valimize teşekkür ederim. Bir kişinin bıraktığı en anlamlı şey bıraktığı iştir. 2 yıllık süre içerisinde çok tatli ve anlamlı çalışma yaptık. Biz valimizle ağız tadıyla çalıştık. “dedi. Başkan M. Tevfik Göksu  Esenlerde 1 kilimetre kareye 70 bin kişinin düştüğü yerde hizmet üretmenin zor olduğunu dile getirdi. Başkan M. Tevfik Göksu konuşmasında kardeşim dediği vali Hulusi Şahin için ” Bizim yüreğimize bıraktığı iz hayırlı ve bereketli bir izdir. Batman’da ne zaman bize ihtiyac duyduğunda her zaman yanında olduğumuzu bilmesini istiyorum. Allah Yolunu bahtını açık etsin. Biz seni sevdik sevmeye devam edeceğiz. Biz seninle gurur duyduk Duymaya devam edeceğiz. ” dedi.

Özel misafirler arasında yer alan Çorum Sungurlu belediye başkanı da selamlama konuşmasında Vali Hulusi şahin’in anne babasına atıfda bulunarak böyle bir evlat yetşiştirdikleri için teşekkür etti.

Kaymakamlar adına konuşma yapan Çatalca kaymakamı İnci Sezer Becel’de konuşmasında ” Çok sevgili kardeşimi burada kaybettiğimden dolayı çok üzgünüm. Hulusi Şahin vali olması gereken bir isim ve yerinde bir karar. Çok büyük bir sorumluluğun altınada giriyor. Bu görevide başaracağına canı gönülden inanıyorum.” dedi.

Vali Hulusi Şahin’de konuşmasında  2 büyük hüznünü Esenler’de yaşadığını.birincisinde 15 Temmuz yıl dönümünde binlerce şehit yakını ve gazilerle, vatandaşlarla  bir olduğu zaman olduğunu , ikincisinde de Özel kalemde görevli İlknur Kaban’ın  vefatında hüzün yaşadığını dile getirdi. Bu programlada aynı duygulara sahip olduğunu kelimelerle ifade edemediğini sözlerine ekledi.

Vali Hulusi şahin  konuşmasının bir bölümünde ” Sorunlarla mücadelede tüm kamu kurum kuruluşlarla bir vucudun uzulu gibi çalıştık. Asıl amacımız kalplere gönüllere girmekti. Muhtarlarımızla kapı kapı dolaşarak gazilerimize, şehit yakınlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza ulaştık. Siyasi parti temsilcilerimizle beraber olduk. Ben heybeme sizin dostluğunuzu koydum. Sungurlu ve Dilovasında görev yaptığım için oradada ben vali olmamı kutluyorlar. Kendi içlerinden biri olarak  görüyorlar, Sizlerle gurur duyuyorum” dedi.

Program sonunda günün anısına Vali Hulusi Şahin’e plaketler taktim edildi. Uğurlama töreninde tek tek vatandaşların tebriklerinide kabul eden vali Hulusi Şahin Şehit yakınları ile 15 Temmuz gazilşeriyle ayrı ayrı resimler çektirirken sarılarak vedalaştılar. Kaymakamlık personeli helalleşirkende özel kalemde görevli bayan memurlar göz yaşlarını tutamadılar. Askerlik şube başkanı Per. Albay’da Davut Kulalar’da  veda ederken Vali Hulusi Şahin’e geç kavuştuk, erken ayrıldık dedi.

<script async custom-element="amp-auto-ads"
src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">
</script>

<amp-auto-ads type="adsense"
data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
</amp-auto-ads>
ETİKET :  

Tümü
-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>