Yem ve su takviyesi yapılmıyor!

İlçe genelinde su sebili ve yemlikler içleri temiz olmadığı gibi içlerinde de yem yok.

15:53:23 | 2018-11-10
-- Adversting 5 --

Kışın gelmesiyle soğumaya başlayan havalar sadece biz insanlar için değil sokakta yaşayan sahipsiz hayvanlar için de çok zorlayıcı olacaktır.

Haber: Pınar Budak

İşte bu soğuk havaları rahat geçirebilmeleri için İstanbul genelinde birçok belediyenin sokak hayvanları için mahalle kenarlarına koyduğu su sebil ve yemliklerinden geçtiğimiz senelerde Esenler belediyesi de faaliyetleri arasına ekleyerek ilçe geneline koydurmuş bulunuyor.

Ancak Esenler Belediyesi’nin 10 Ekim 2018 tarihli ‘Can dostlarımıza sahip çıkıyoruz’ diyerek ilçenin birçok yerine koydurulan su sebil ve yemlikleri sadece gösterişten ibaret kaldığı araştırmamız sonucunda gördük.

İlçe geneline yerleştirilen bu su sebil ve yemliklerin birçoğu bakımsızlıktan içi yosun tutmuş, çamur ve pislik içinde kalmış durumdalar.

Esenler Belediyesi bu konuyla ilgili kamuoyuna verdiği habere istinaden, ilçe genelindeki bu minik dostlarımızın durumunu araştırdık. Baktığımızda hiçte belediyenin söylediği gibi olmadığı anlaşıldı. Atışalan’da bölge parkındaki su sebili ve yemliklerin durumunun iç açıcı olmadığı görüldü. Buna benzer diğer mahalleler olan Turgutreis ve Havaalanı mahallesindeki su sebili ve yemliklerin durumunun da aynı ve içi boş yem olmadığı tespit edildi. İçi temiz olmayan ve boş olan yemliklerin etrafında yaklaşık bir saat beklememize rağmen bu minik dostlarımızı göremedik.

İşte bu konuyla ilgili Esenler Belediyesinin sosyal medya haberi

"Esenler sınırları içerisindeki her canlı kutsaldır" anlayışıyla ilçedeki sahipsiz ve güçten düşmüş hayvanlar için beslenme odakları kurduk. Hayvanların aç ve susuz kalmaması ve doğal yaşamlarını devam ettirebilmeleri için kurulan beslenme odaklarında hayvanlara yem ve su veriyoruz.

Barınma ve korunma amacı ile kurulan ve içerisinde hijyenik ahşap kafeslerin yer aldığı beslenme odaklarının yanı sıra ilçede birçok noktaya koyduğumuz su sebilleri ve yem kaplarında güçten düşmüş hayvanlara sürekli olarak yem ve su takviyesi yapıyoruz.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1899060113548008&id=214158322038204&anchor_composer=false

 

<script async custom-element="amp-auto-ads"
src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">
</script>

<amp-auto-ads type="adsense"
data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
</amp-auto-ads>
ETİKET :  

Tümü
-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>