Bugün, 21 Temmuz 2024 Pazar

Ayhan Bölükbaşı İYİ Parti'den İstifa Etti

Ayhan Bölükbaşı İYİ Parti

Esenler'in tanınmış siyasetçilerinden Ayhan Bölükbaşı, kurucusu olduğu İYİ Parti'den istifa etti.

İYİ Parti'de istifa dalgası sürüyor. İYİ Parti kurucularından Milletvekili Koray Aydın, partisinden istifa ettiğini açıkladı. Halk TV'ye konuşan Koray Aydın şunları söyledi:

"Toplumun bir kesimini ben istifa etmelerini engelliyordum, durduruyordum. Etmek istiyordular. Bugüne kadar onları zorladım yani. Zaten de partide çok istifalar oldu. Ben kongreyi kaybettim. Gece eve gittim erkenden uyudum. O gece çok istifa oldu. Önleyemedim onu. Şimdi de ayrılanlar olur. Yarından başlar.”

Bu konuşmanın ardından Esenler'in tanınmış siyasetçisi Ayhan Bölükbaşı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda partisinden istifa ettiğini açıkladı. "Milli iradeyi hâkim, ulusal iradeyi egemen kılmak amacıyla" diye başladığı sosyal medya paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Kurucular Kurulu üyeliği, GİK, Genel Başkan Danışmanlığı, Teşkilat Başkan Yardımcılığı, 27 ve 28 dönem milletvekili adaylığı görevlerinde bulunduğum İYİ Parti üyeliğinden istifa etmiş bulunmaktayım. Saygılarımla.”Anahtar Kelimeler: Ayhan Bölükbaşı Parti' İstifa
  • Pazar 32.7 ° / 24.3 ° Güneşli
  • Pazartesi 34.9 ° / 24.8 ° Güneşli
  • Salı 32.5 ° / 25.1 ° Güneşli