Bugün, 6 Şubat 2023 Pazartesi

CHP'li kadınlar İstanbul'da Aile Destekleri Sigortası'nı anlatıyor

CHP İstanbul İl Kadın Kolları, "Aile Destekleri Sigortası" projesini anlatmak için başlattığı “Umudu Taşı” kampanyası kapsamında halkla buluşuyor.

Haber/Elmas Aydoğan

CHP İstanbul İl Kadın Kolları, parti lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun "Aile Destekleri Sigortası" projesini geniş kesimlerle buluşturma hedefiyle ekim ayında başlattığı “Umudu Taşı” kampanyasını 39 ilçeye yayıyor.

Kampanya ile projenin kapsamı ve sosyal desteklerden faydalanan vatandaşlara katkıları, İstanbul’un tüm mahallelerinde başta kadınlar olmak üzere yurttaşlara anlatılacak.

Kampanyanın başlangıç buluşması Esenyurt Meydanı'nda yapılacak. Buluşmaya İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Yeşim Ağırman katılarak kampanyayı kamuoyuyla paylaşacak.

İstanbul İl Kadın Kolu Başkanı Yeşim Ağırman, kampanyaya dair şunları söyledi:

"Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun yıllardır mücadelesini verdiği ve iktidarımızda bir hak haline gelecek olan 'Aile Destekleri Sigortası’nın kadınların ve ailelerin yaşamına neler katacağını mahallelerimizde anlatacağız. Güvende yaşamak istiyoruz ve en önemlisi bunu hak ediyoruz. Hep birlikte umudu taşıyacağız."

Kampanya kapsamında 39 ilçe halkla buluşuyor.

   • Pazartesi 6.1 ° / 1.3 ° Siddetli yagmurlu
  • Salı 3.9 ° / 1.8 ° Orta kuvvetli yagmurlu
  • Çarşamba 4 ° / 1.4 ° Orta kuvvetli yagmurlu