Bugün, 21 Temmuz 2024 Pazar

Murat Gürleyen: "Maaşlı Çalışanların Tıraş Hizmetlerine Erişimini Kolaylaştırmak İçin Asgari Ücrete Ara Zam Yapılmalı"

Murat Gürleyen:

İstanbul Berberler Odası Başkan Adayı ve Esenler’de berber olarak esnaflık yapan Murat Gürleyen, enflasyonist ortamda maaşlı çalışan müşterilerinin tıraş hizmetlerine ulaşabilmesi için asgari ücrete ara zam yapılması gerektiğini

 

 İstanbul Berberler Odası Başkan Adayı ve Esenler’de berber olarak esnaflık yapan Murat Gürleyen, enflasyonist ortamda maaşlı çalışan müşterilerinin tıraş hizmetlerine ulaşabilmesi için asgari ücrete ara zam yapılması gerektiğini belirtti. Murat Gürleyen, mevcut ekonomik şartlar altında berber ve kuaför hizmetlerine erişimin birçok kişi için zorlaştığını vurguladı.

Murat Gürleyen, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Günümüzde hızla artan enflasyon oranları, maaşlı çalışanların bütçelerinde büyük bir baskı yaratıyor. Bu durum, insanların temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanmalarına neden olurken, tıraş gibi düzenli bakım hizmetlerine erişimi de etkiliyor. İstanbul Berberler Odası Başkan Adayı olarak, müşterilerimizin temel hizmetlerden faydalanabilmesi için asgari ücrete ara zam yapılmasını talep ediyoruz.”

Murat Gürleyen, berber ve kuaförlük sektöründe hizmet veren esnafların da artan maliyetlerle karşı karşıya kaldığını belirterek, “Bizler de artan maliyetler nedeniyle hizmet bedellerini arttırmak zorunda kalıyoruz. Ancak bu artış, özellikle maaşlı çalışan müşterilerimizin bütçesini zorluyor. Hem hizmet sunan hem de hizmet alan kesimler olarak ortak bir çözümde buluşmamız gerektiğine inanıyorum. Bu yüzden asgari ücrette ara zam, hem müşterilerimiz için hem de bizler için önemli bir adım olacaktır,” dedi.

İstanbul Berberler Odası Başkanlığı için yarışan Murat Gürleyen, adaylık sürecinde berber, kuaför ve güzellik salonlarının hafta tatili uygulamalarına da karşı çıktığını belirtti. Murat Gürleyen, bu uygulamanın hem esnaf hem de müşteriler açısından birçok olumsuz etkisi olduğunu dile getirdi.

Murat Gürleyen’in bu açıklamaları, berber ve kuaförlerin ekonomik kriz dönemlerinde karşılaştığı zorlukları bir kez daha gündeme getirirken, asgari ücrette yapılacak ara zammın toplumsal refah üzerindeki olası etkilerine de dikkat çekiyor .Esnler,İstanbul, 28 Haziran 2024 –  • Pazar 32.7 ° / 24.3 ° Güneşli
  • Pazartesi 34.9 ° / 24.8 ° Güneşli
  • Salı 32.5 ° / 25.1 ° Güneşli