Bugün, 6 Şubat 2023 Pazartesi

Mustafa Kaplan “ Esenler Ortopedik Engelliler Dernek başkanımızın konuşması engellenmiştir”

Gelecek Partisi Esenler İlçe Başkanı Mustafa Kaplan Esenlerde son yaşananlar bir kez daha gösteriyor ki, Esenler de bir yönetim zafiyeti vardır diyerek basın açıklaması yaptı.

Haber Elmas AYDOĞAN

Basın açılmasında; “3 Aralık Dünya Engelliler Gününde, Esenler belediyesinin engelliler yemeğinde, Esenler Ortopedik Engelliler Dernek başkanımızın konuşmalarının, organizasyon sahipleri tarafından engellenmesi olaylarıdır.”

Değerli basın mensupları, kıymetli arkadaşlarım

Esenlerde son yaşananlar bir kez daha gösteriyor ki, Esenler de bir yönetim zafiyeti vardır.

Halkın dertlerinden kopuk yönetim, zafiyet içindedir. Elindeki tüm güç ve olanakları, Esenlerlilerin kangrenleşen sorunlarını görmezlikten gelen ve bu sorunları unutturmak isteyen bu köhnemiş ve çürümüş zihniyet, asli görevlerinden uzaklaşarak, sadece biraz daha nasıl iktidarda kalırım düşüncesi ile kendi pr ve reklamlarına öncelik vermişlerdir.

Bu iktidar hırsları ile onlar için, geri sayım başlamış ve çürüme, tükeniş önlenemez bir noktaya doğru hızla ilerlemektedir.

13 senedir asalak gibi yönetilen ve sömürülen, çözülemeyen, kronikleşen sorunları ile Esenler adeta kaderine terk edilmiş bir şehir görünümü içindedir.

Esenler adeta her yönü ile kuşatılmış ve örselenmiştir, örselenmeye devam etmektedir.

Deprem tehdidi karşısında bulunan 30-40 yıllık çarpık ve çürük binaları ile sosyal yaşamı olumsuz etkileyen trafik yoğunluğu ve otopark sorunları ile, çocuklarımızın bedensel ve ruhsal çöküntüye sokan yeşil alanlarının eksikliği ile, gençlerimizin gelecek umutlarında yer bulmayan ekonomik ve iş alanların yetersizliği ile, eğitim ve öğretim alanlarının kalitesizlikleri ve yetersizlikleri ile, engelli insanlarımızın önüne konulan ulaşılabilirlik ve erişe bilirlik sorunları ile, toplumsal ve dayanışmayı sağlayan, sağlıklı nesillerin gelişmesi için gerekli tüm spor kulüplerimize gösterilen adaletsiz paylaşımları ile, ayrıca kontrolsüz ve denetimsiz göçmen sorunları ile Esenler, çağdaş ve yaşanabilir bir şehir kimliğinden her geçen gün uzaklaşmaktadır.

Esenlerde yaşanan son iki olayda da biraz önce saydığımız sorunların ana kaynağı olan zihniyet sorununa işaret etmesi açısından manidar örneklerdir.

1.si Oruç Reis Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinin içine İstanbul Valiliğinin hiçbir paydaşa sormadan uygulamaya soktuğu anaokulu projesi ve..

2. ise 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde, Esenler belediyesinin engelliler yemeğinde, Esenler Ortopedik Engelliler Dernek başkanımızın konuşmalarının, organizasyon sahipleri tarafından engellenmesi olaylarıdır.

Ama Esenlerliler müsterih olsun. Geleceğe umutla baksınlar. Artık, Esenlerde Gelecek partisi var.

Mağdur ve yoksul bırakılmış Esenlerlilerin,  Esenlerin haklarını savunacak ve çözüm odaklı siyaseti öngören bir Gelecek ailesi var.

Halkımıza söz veriyoruz ki, ve biliyoruz ki Esenler’ de çözülemeyecek hiçbir sorun yoktur. Yeter ki, hakkaniyetli ve liyakatli bir yönetim zihniyeti olsun. Gelecek Partisi bu kararlılıkla yoluna devam etmektedir. Ve halkımızın desteği ve Allah’ın izni ile bu ucube otoriter yolsuzluk düzenini değiştirip, özgür, adalete susayan hakça ve halkça bir sistem getireceğiz.  • Pazartesi 6.1 ° / 1.3 ° Siddetli yagmurlu
  • Salı 3.9 ° / 1.8 ° Orta kuvvetli yagmurlu
  • Çarşamba 4 ° / 1.4 ° Orta kuvvetli yagmurlu