Bugün, 21 Temmuz 2024 Pazar

Sariyer Belediyesi’nde Toplu Is Sözlesmesi coskusu

Sariyer Belediyesi’nde Toplu Is Sözlesmesi coskusu

DISK Genel Is Sendikamiz ile Sariyer Belediyesi sirketi Sarbel A.S. arasinda 2 yil süreli toplu is sözlesmesi 27 Ekim 2021 tarihinde düzenlenen törenle imzalandi.

Sariyer Belediyesi Ana Hizmet Binasi önünde gerçeklesen toplu is sözlesmesi törenine;  DISK Genel Baskani Arzu Çerkezoglu, DISK Genel Baskan Yardimcisi ve Genel Is Genel Baskani Remzi Çaliskan, Sariyer Belediye Baskani Sükrü Genç, Genel Is Toplu Sözlesmeler Daire Baskani Çetin Çaliskan, Genel Is Arastirma Daire Baskani Nevzat Karatas, CHP Istanbul Il Baskani Canan Kaftancioglu, Genel Is Istanbul 1 No’lu Sube Baskani Mehmet Pehlivan ve sube yöneticileri, belediye yöneticileri ile çalisan temsilcileri ve isçiler katildi.

DISK Genel Baskan Yardimcisi ve Genel Is Genel Baskani isçilerin Cumhuriyet Bayrami’ni ve toplu is sözlesmesini kutladigi konusmasinda sunlari söyledi: ” “DISK/Genel-Is olarak mücadelemizi büyüterek sadece bugünü degil, yarinimizin insasi ve aydinlik bir gelecek için de direniyoruz. “Demokrasi isçinin ekmegidir” demistik, ülkenin yükünü sirtlayan isçilerdir, bizleriz; emegimizi de, çocuklarimizin ve ülkemizin gelecegini de savunur, bu mücadeleyi de biz veririz. Güçlü bir sinif hatti olusturmadan, güçlü bir demokrasi hatti da olusamaz” dedi.

DISK Genel Baskani Arzu Çerkezoglu da törende bir konusma yaparak “Ülkemizin aydinlik geleceginin nüvelerini is yerlerinde sendikali bir çalisma yasamini kurarak, büyüterek gösteriyor, örnekler yaratiyoruz. Bizi açlikla yoksullukla yüz yüze birakanlara karsi, demokrasi kirintilarinin da ortadan kaldirilmaya çalisildigi bu süreçte omuz omuza mücadeleye devam edecegiz. Bu dünyanin bütün yükünü gögüsleyen isçiler, açliga, yoksulluga mahkûm ediliyor. Düzenin çarklari bizim emegimizle dönüyor. Bu düzeni degistirmek bizim boynumuzun borcudur” dedi.

Sariyer Belediye Baskani Sükrü Genç de, emegin ve emekçinin yaninda oldugunu dile getirdigi ve isçilere tesekkür ettigi bir konusma yaparak, toplu sözlesmenin basariyla sonuçlanmasindan duydugu memnuniyeti vurguladi.

Törene katilan CHP Istanbul Il Baskani Canan Kaftancioglu da konusmasinda “Imzaladigimiz sözlesme sadece Sariyer Belediyesi isçilerinin haklarini almasi degil. Bu ülkede haklari yenen milyonlarca emekçiye de haklarini alabileceklerini gösterdi. Bu ülkede bütün isçiler ve emekçiler haklarini aldigi gün hepimiz nefes alacagiz” dedi.

Tören halaylarla ve coskulu bir biçimde son buldu.  • Pazar 32.7 ° / 24.3 ° Güneşli
  • Pazartesi 34.9 ° / 24.8 ° Güneşli
  • Salı 32.5 ° / 25.1 ° Güneşli