Bugün, 6 Şubat 2023 Pazartesi

Tek Taraflı Milli İrade, Tek Taraflı Adalet: 16 Milyon ’un İradesine İstibdat

2019 yılında tarihi bir oy oranı ve farkıyla İBB Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu'na, YSK görevlilerine hakaret ettiği gerekçesiyle 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası verildi

Haber: Mustafa Siviş

Kararı verenler bütün İstanbul'lu Yurttaşların İradesi üzerinden Türk Halkı’nın İradesine yönelik siyasi bir suikastte bulundu.

İmamoğlu Saraçhane'den Özgürlüğü Haykırdı

2019 yerel seçimleri sırasında YSK görevlilerine hakaret ettiği iddiasıyla hakkında dava açılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bugün gerçekleştirilen son duruşmada 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası ve siyasi yasak kararına mahkum edildi. Fakat mahkeme sonrası İstanbul’lu Yurttaşlarına seslenen Başkan İmamoğlu, herkesi Saraçhane’de bulunan İBB Binası önüne davet etti. On binlerin destek için kış demeden soğuk demeden desteklemek için geldiği İmamoğlu, yaptığı konuşmayla hem İstanbul Halkının hem de Türkiye Yurttaşları ’nın içindeki hürriyet alevini canlandırdı. Verilen siyasi ve yanlı kararlar ne olursa olsun millet tarafından kendilerine emanet edilen iradeye sahip çıkacaklarını açıkça vurgulayan İmamoğlu, partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın zamanında yaptığı bir konuşmayı da okudu.

Kendileri İçin Askeri Vesayet, İmamoğlu’na Gelince Yargı Bağımsızlığı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediye Başkanlığı döneminde hakkında verilen hapis cezasına ve siyasi yasak kararına tepki gösterdiği sözlerini okuyan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, zamanında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın maruz kaldığı haksızlık karşısında ses çıkarıp, bunun“askeri vesayetin, sivil yargı üzerindeki tahakkümünün bir sonucu” olarak görülmesine rağmen neden şimdi sivil vesayetin verdiği bu siyasi karara tepki gösterilmediğini eleştirdi. Kararın tamamen bir siyasi mühendislik çalışması olması da herkesin tarafından eleştiri konusu oldu.

Millete “Sürtük” Diyenler Peki?

Her fırsatta Ekrem İmamoğlu'nu ve 6’lı Masayı yerli yersiz eleştiri ve hakaret yağmuruna tutan iktidar ve cenabı neden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Gezi Direnişi’nin 9. yıldönümünde, eylemlere katılanlara yönelik söylediği “bunlar çürük, bunlar sürtük” hakaretlerine dair bir eleştiride bile bulunamadı? Neden her fırsatta bağımsız olduğu vurgulanan yargı erki herhangi bir soruşturma başlatamadı? Nedeni çok belli:YARGI ÇOK BAĞIMSIZ..  • Pazartesi 6.1 ° / 1.3 ° Siddetli yagmurlu
  • Salı 3.9 ° / 1.8 ° Orta kuvvetli yagmurlu
  • Çarşamba 4 ° / 1.4 ° Orta kuvvetli yagmurlu