Bugün, 21 Temmuz 2024 Pazar

Tekstilkent’in Gerçek Sahipleri Hesap Soruyor Tahsil Edilen % 20 Kötü Niyet Tazminatları Nerede!

Tekstilkent’in Gerçek Sahipleri Hesap Soruyor Tahsil Edilen % 20 Kötü Niyet Tazminatları Nerede!

Tekstilkent’te olağan üstü hukuksuzluk ve zulmü başlatan Tuskon Disiplin Kurulu Üyesi FETOCU Yaşar KÜÇÜKÇALIK’ın kooperatifin 2015 yılında gerçekleşen seçimli genel kurul da

Tekstilkent’te olağan üstü hukuksuzluk ve zulmü başlatan Tuskon Disiplin Kurulu Üyesi FETOCU Yaşar KÜÇÜKÇALIK’ın kooperatifin 2015 yılında gerçekleşen seçimli genel kurul da yönetim kurulu başkanlık görevini Şükrü Kulak’tan devir almasıyla birlikte yeni bir dönem başlamış oldu.

Tekstilkent’te Şükrü KULAK’ ın özel avukatının aynı zamanda kooperatif avukatı olmasını genel kurulda eleştiren Yaşar KÜÇÜKÇALIK kendisinin 35 yıllık özel avukatı Nilgün ÖKTEM’ i kooperatife adeta devlet tarafından atanmış KAYYUM gibi yetkilendirerek yönetim kurulu üzerinde her zaman tam yetkili baskı unsuru olarak kullanıldı ve halen Faik Çetin ARI yönetimi tarafında da adalet kanun hukuk tanımayan özel avukatın görevini sürdürdüğünü biliyoruz.

Tekstilkent’in Fetocu başkan kendini devlet yöneticisi sanan Yaşar KÜÇÜKÇALIK tarafından özel sözleşme yapılarak Tekstilkent’in de avukatlığını üstlenen Nilgün ÖKTEM tam yetkiyle yönetim kurulu üzerinde adeta KAYYUM yetkisiyle görevlendirilmiş oldu.

‘’ Kayyum usulsüzlük yapıldığı belirlenen özel kurumlara ve şirketlere devlet el koyduktan sonra atanan yöneticidir.’’

Yaşar KÜÇÜKÇALIK tarafından KAAYUM gibi tam YETKİ ile atanan özel avukat Nilgün ÖKTEM kendisine verilen yetki ve görevleri aşarak Tekstilkent te bir çok hukuksuzluğa ve mağduriyete sebebiyet vermiş oldu.

Tekstilkent kooperatif ortaklarına ait dükkanlar boş olduğundan veya kiracılar tarafından ödenmeyen aidatların tahsili için Özel avukat Nilgün ÖKTEM tarafından 15 temmuz darbe girişimi akabinde EKONOMİNİN zor zamanında olan binlerce ortağa icra dairesinden İlamsız takipte ödeme emri gönderdi. bu durum her ne kadar hukuka uygun bir durum olsa da haksız ve ahlaka uygun olmayan iyi niyet esaslarına aykırı olarak sırf avukatlık ücreti tahsil etmek ve kazancını kat ve kat artırmak için yapılan bir uygulama olarak hafızalarda yer aldı.

Kooperatifin özel avukat Nilgün ÖKTEM’in talebi üzerine Bakırköy İcra dairesi tarafından ortaklara gönderilen ilamsız takipte ödeme emri tebliğ edilmesinin hemen ardından. Bir kısım ortak borca, borç faizine ve avukatlık ücretine itiraz etmesi üzerine avukat hiç zaman kaybetmeden İTİRAZIN iptali için Bakırköy Asliye Ticaret Mahkemelerinde aynı anda yüzlerce dava açmış bulunmaktadır.

Bakırköy asliye ticaret mahkemelerinde görülmekte olan bazı davalarda haksız olarak aidat talep edildiğinden ret kararı verildiği. Bazı davalara da ise kısmen kabul kısmen ret kararı verildiği. Bazı davalarda ise ret kararı verilerek icranın devamı kararı verilmiştir.

Asıl konumuz Bakırköy Ticaret Mahkemelerinde yönetim avukatı tarafından açılan ve kazanılan davalarda kooperatifin kazandığı davalarda davalı tarafa  % 20 kötü niyet tazminatı ödettirilmesi kararı sonrası tahsil edilen dava dosya masraflarına rağmen borçlu ortakların cari muhasebe hesapları ile kooperatifin, gelir / gider hesapları ve bilançolarda bu tahsilâtlar görülmemektedir.

Yönetimin idari personelin bir telefonla tahsil edebileceği düşük miktarlarda aidat alacaklarını ortaklara haber vermeksizin icraya koyup ardından açılan davalarda avukatlık vekalet ücretleri avukat Nilgün ÖKTEM i haksız kazançla haksız zenginleşmesine sebep olmakla beraber dava dosyasına yatan ve haricen tahsil edilen aidatlar sonrası kapatılan icra ve dava dosya kapak hesapları kooperatif banka hesaplarına günümüze kadar tam olarak eksiksiz olarak henüz yatırılmamıştır. 

Dava ve İcra dosyası kapalı ortaklardan alacak tahsil edilmiş ve  aidat borcu bulunmamakta  Tahsil edilen bu tutarlar Nilgün ÖKTEM’in özel banka hesaplarında bekletilmektedir.

Tekstilkent kooperatifi alacaklarını tahsil ettiniz, Tahsil ettiğiniz tutarları derhal kooperatif banka hesaplarına ödeyin aksi takdirde zimmete para geçirmek, iyi niyeti suiistimal suçlaması ile hakkınızda Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağımızı buradan ihtar etmemiz  hasıl olmuştur..07.05.2024

 

Haber Analiz : Şenol Özyurt   • Pazar 32.7 ° / 24.3 ° Güneşli
  • Pazartesi 34.9 ° / 24.8 ° Güneşli
  • Salı 32.5 ° / 25.1 ° Güneşli