Bugün, 16 Temmuz 2024 Salı

“Yeni kiraya verilen ile önceden verilen arasındaki ev arasındaki fark iyice açılacak”

“Yeni kiraya verilen ile önceden verilen arasındaki ev arasındaki fark iyice açılacak”

Ekonomist Murat Muratoğlu, yüzde 25 kira zam sınırının devam etmesine ilişkin, “Bu durumda yeni kiraya verilen ile önceden verilen arasındaki fark iyice açılacak.

Ekonomist Murat Muratoğlu, yüzde 25 kira zam sınırının devam etmesine ilişkin, “Bu durumda yeni kiraya verilen ile önceden verilen arasındaki fark iyice açılacak. Ev sahipleri ile kiracılar arasında çok ciddi tartışmalara yol açacak” yorumunu yaptı.

Sözcü yazarı ekonomist Murat Muratoğlu, bugünkü yazısında, şunları kaydetti:

“Bu işin böyle gitmeyeceği aşikar… Aksi taktirde mahkemeler ev sahibi kiracı dosyalarıyla dolar taşar… Başka işe bile bakamazlar.

İşin aslı bir adım atıldı. 1 Eylül 2023 itibarıyla yürürlüğe girecek. Kira anlaşmazlıklarından dolayı dava açmak isteyenler, önce arabulucuya başvuracaklar.

Arabulucuya başvurmadan doğrudan dava açamayacaklar. Dava açılmaması halinde usul eksiklik nedeniyle reddedilecek başvurular.

İş neden bu hale geldi? Esas onu düşünmekte fayda var. Ülkede tıkır tıkır işleyen sistem bırakmadılar. Kapasiteleri bu kadar!

Madem kira temel ihtiyaç da yiyecek, giyecek, ulaşım, sağlık değil mi? Yüzde 25 tavan zam tarifesi hepsine uygulansın. Yer mi?”  • Salı 32.9 ° / 24.1 ° Güneşli
  • Çarşamba 33.5 ° / 25.1 ° Güneşli
  • Perşembe 34.5 ° / 25 ° Güneşli